Søk blant våre ansatte

Anders Sanderlien Hole


Stilling: Senioradvokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:a.hole@selmer.no
+47 909 89 930

» Les mer om Anders

Kompetanse

Anders Sanderlien Hole har sin spisskompetanse innen finansregulatorisk rådgivning. Basert på lang erfaring fra Finanstilsynet har han meget god innsikt i rammebetingelsene for foretak under Finanstilsynets tilsyn, særlig for banker, forsikringsselskaper, betalingsforetak mv.

Anders har videre erfaring fra arbeidet med virksomhetsregler for de ulike finansforetakene og foretakenes tilpasning til nye krav bl.a som følge av gjennomføring av nye internasjonale krav i norsk rett.

I tillegg har han arbeidet med strukturendringer i sparebanksektoren og reguleringen av egenkapitalbeviset og håndtering av foretak i krise.

Arbeidserfaring og utdannelse

Senioradvokat - Advokatfirmaet Selmer AS, 2018–
Advokatfullmektig – Advokatfirmaet Selmer DA, 2017–2018
Seniorrådgiver/tilsynsrådgiver – Finanstilsynet, 2010–2017
Juridisk rådgiver – Statens Finansfond, 2009
Førstekonsulent/rådgiver – Finanstilsynet, 2002 – 2010
Cand. jur. – Universitetet i Oslo, 2002
Senioradvokater

Yvonne Ervik

Stilling: Senioradvokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:y.ervik@selmer.no
+47 900 68 992

» Les mer om Yvonne

Mari Helen Gulsvik

Stilling: Senioradvokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.gulsvik@selmer.no
+ 47 414 40 873

» Les mer om Mari Helen

Heidi Holmelin

Stilling: Senioradvokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.holmelin@selmer.no
+47 926 27 407

» Les mer om Heidi

Daniel Løken Høgtun

Stilling: Senioradvokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:d.hogtun@selmer.no
+ 47 924 00 754

» Les mer om Daniel

Anja Lange

Stilling: Senioradvokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.lange@selmer.no
+47 975 72 936

» Les mer om Anja

Martin Lüttichau

Stilling: Senioradvokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.luttichau@selmer.no
+47 414 02 110

» Les mer om Martin

Karen Anne Rekkedal

Stilling: Senioradvokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:k.rekkedal@selmer.no
+47 917 75 654

» Les mer om Karen Anne