Søk blant våre ansatte

Thomas Steen Brandi


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:t.brandi@selmer.no
+47 970 40 500

» Les mer om Thomas

Kompetanse

Thomas Brandi har spesialisert seg på compliance og gransking, samt restrukturering og konkurs.

Thomas rådgir selskaper med problemstillinger innenfor compliance-området. Han jobber særlig med rådgivning tilknyttet anti-korrupsjon, gransking, myndighetskontakt og foretaksstraff. Gjennom et omfattende globalt nettverk bestående av internasjonale spesialister innen økonomisk kriminalitet og anti-korrupsjon, har Thomas solid erfaring med å rådgi norske selskaper som opererer i korrupsjonsutsatte land. Thomas engasjeres også av selskaper, investorer og finansinstitusjoner i forbindelse med omdømme - og risikovurderinger tilknyttet tredjeparter, slik som bakgrunnssjekk og integritetsundersøkelser (IDD), compliance-revisjoner i kontraktsforhold (audits) og due diligence i transaksjonssammenheng.

Han bistår videre norske virksomheter med utarbeidelse, revisjon og implementering av styrende retningslinjer og rutiner, inkludert blant annet rådgivning til aksjonærer og styrer, samt trening og kursing av ledelse og ansatte.

Thomas har også omfattende erfaring med finansiell restrukturering, gjeldsforhandlinger og konkurs, og han har vært engasjert som rådgiver og offentlig oppnevnt bostyrer i noen av de største og mest komplekse insolvenssakene i Norge de siste 15 årene. Han rådgir også kreditorer, aksjonærer, investorer og styrer i spørsmål som aktualiseres ved konkurs og finansielle restruktureringer.

Finansavisen fremhever Thomas som en av Norges ledende advokater innen Gransking og compliance og Restrukturering og insolvens, og han er topprangert av de internasjonale ratingbyråene Chambers og Legal 500. 

Thomas engasjeres ofte som foredragsholder i temaer relatert til gransking og compliance og konkurs. Han er medlem av Advokatforeningens fagutvalg for God Virksomhetsstyring, nettverksleder i JUS' Fagforum i compliance, medlem i Advokatforeningens lovutvalg for konkurs, pant og akkord, samt norsk kommisjonsmedlem i ICC Commission on Corporate Responsibility and Anti-Corruption.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 2007–
Advokatfullmektig/advokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 1997–2007
Cand.jur. – Universitetet i Oslo, 1997
Høyskolekandidat – Økonomisk College, 1991

Publikasjoner

Granskingsreglene i aksjelovgivningen – modne for revisjon? Tidsskrift for Forretningsjus, 2006

"he is very experienced, pragmatic and quick to grasp problems"

Chambers 2016

"very experienced and highly capable, as well as pragmatic and quick to grasp problems"

Chambers 2015

Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Halvor Grov

Stilling: Partner, statsautorisert revisor

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.grov@selmer.no
+47 958 76 438

» Les mer om Halvor

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Helge Kvamme

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.kvamme@selmer.no
+47 941 717 38

» Les mer om Helge

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:lra@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel