Søk blant våre ansatte

Thomas G. Michelet


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Kompetanse

Thomas leder Selmers Olje, gass & offshore team og har mer enn 25 års erfaring innen corporate M&A, lisensavtaler, industrikontrakter, petroleumsregulatoriske forhold, gasstransport og salgsavtaler og tvisteløsning innen olje-, gass- og offshore- og infrastrukturindustrien.

Thomas bistår norske og internasjonale selskaper, finansinstitusjoner og fond. Han har bistått en rekke grenseoverskridende og innenlandske i aktiva- og selskapstransaksjoner, joint ventures og samarbeidsavtaler, lisensavtaler innen E&P og leverandørindustrien, inkludert seismikkindustrien. Thomas er rådgiver for Njord Gas Infrastructure i Gassled tariffsaken.

Det internasjonale ratingbyrået Chambers Europe fremmer Thomas som en av de ledende norske advokatene innen olje & gass, og at "He has a long and broad experience that is helpful in cases".

Han var medforfatter av kommentarene til petroleumsloven (1989). Han leder også Selmers Russia Desk og var styreleder i Norsk-Russisk Handelskammer (2003-2014). Han er en etterspurt kunnskapsformidler, og holder jevnlig foredrag innen selskapsrett og petroleumsrett. Thomas er i tillegg styremedlem i Fontenehus Norge, en organisasjon som støtter mennesker med psykiske lidelser og prøver å gi dem like muligheter i samfunnet.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 1997–
Advokat – Wikborg Rein & Co Advokatfirma, 1995–1997
Counsel – European Bank for Reconstruction and Development, 1993–1995
Advokatfullmektig – Advokatfirmaet Schjødt, 1990–1993
Førstekonsulent – Finansdepartementet (Petroleumsavdelingen), 1989–1990
Forskningsstipendiat – Nordisk Institutt for Sjørett (Avdeling for petroleumsrett), 1989–1990
Master of Laws (LL.M.) – University of Aberdeen, Scotland, 1989
Cand.jur. – Universitetet i Oslo, 1987

Publikasjoner

Petroleumsloven – Lov om petroleumsvirksomhet av 22. mars nr. 11, 1985 (Commentary to the Petroleum Act) – co-author – Tano, 1989
NU 1989:1 – Myndighetstilsyn og system for internkontroll i olje- og gassvirksomheten – co-sekretær oppnevnt av Nordisk Ministerråd, 1989
Masteroppgave: The enforcement of safety and the working environment legislation in relation to petroleum operations offshore – a study of Norwegian law, University of Aberdeen, 1989

"He has a long and broad experience that is helpful in cases"

Chambers 2016

Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Helge Kvamme

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.kvamme@selmer.no
+47 941 717 38

» Les mer om Helge

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:lra@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel