Søk blant våre ansatte

Sverre Nordlie


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Kompetanse

Sverre Nordlie har mer enn 15 års erfaring med eiendomstransaksjoner og eiendomsutviklingsprosjekter. Han har jobbet med en rekke transaksjoner og utviklingsprosjekter for mange av de største selskapene innenfor disse segmentene og gjennom dette opparbeidet seg en bred erfaring innenfor alle aspekter knyttet til eiendomstransaksjoner og -utvikling. Dette omfatter også strukturering av slike transaksjoner og prosjekter, optimalisering i forhold til skatt, merverdiavgift og finansiering, og etablering av ulike former for joint ventures. Sverre har også omfattende erfaring med transaksjoner med utenlandske selskaper på kjøper- eller selgersiden.

Sverre er pragmatisk og kommersielt orientert og brukes ofte som "trusted advisor" av hans oppdragsgivere. Han har også svært god kompetanse innenfor andre eiendomsrelaterte forhold som regulering, leieforhold, borettslag og seksjonering.

Innen transaksjoner og M&A arbeider Sverre særlig med kjøp og salg av små og mellomstore selskaper, samt  med løpende rådgivning innen selskapsrett og kontraktsrett. Han brukes også jevnlig som sparringspartner av SMB bedrifter i spørsmål som gjelder strategi og forretningsutvikling.

Sverre er anbefalt av de internasjonale ratingbyråene Chambers Europe og Legal 500.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 2007–
Advokatfullmektig/advokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 1999–2007
Cand.jur. – Universitetet i Oslo, 1999

"he is strong in both development projects and international transactions"

Chambers 2016

"trustworthy"

Legal 500 2016

"very proactive, available, responsive and has a good understanding of the business side of things"

Chambers 2015

Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Helge Kvamme

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.kvamme@selmer.no
+47 941 717 38

» Les mer om Helge

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:lra@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel