Søk blant våre ansatte

Svein Sulland


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Kompetanse

Svein Sulland har omfattende erfaring innen forretningsjuridisk rådgivning og prosedyre. Svein er ekspert på rådgivning og tvisteløsning innen bygg- og anlegg, andre eiendomssaker og næringslivskontrakter. Svein har god kommersiell innsikt som han kombinerer med spisskompetanse innen de nevnte områdene til  å finne de beste løsningene for kundene. Oppdragsgiverene har kommet både fra entreprenør- og byggherresiden i noen av de større utbyggingsprosjektene som Aker Brygge, Bjørvika og Tjuvholmen. På anleggssiden bistår Svein særlig entreprenører innen vei- og jernbaneutbygging. Svein blir også regelmessig oppnevnt som voldgiftsdommer, særlig i entreprisesaker.

Det internasjonale ratingbyrået Chambers Europe og Finansavisen fremhever Svein som en av Norges ledende advokater innen entrepriserett.

Svein er en inspirerende foreleser og holder jevnlig kurs og foredrag innen entrepriserett og prosedyre, blant annet på kursene til Juristenes Utdanningssenter (JUS). Han er sensor i entrepriserett ved Universitetet i Oslo og styreleder i Norsk Forening for Bygge- og Entrepriserett.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 1994–
Partner – Advokatfirmaet Idsøe, Normann & Sulland, 1986–1994
Advokatfullmektig – Advokatfirmaet Schjødt, 1983–1985
Dommerfullmektig – Mandal tingrett, 1981–1983
Saksbehandler – Skattedirektoratets skatteavdeling, 1980–1981
Cand.jur. – Universitetet i Oslo, 1980

"he doesn't beat around the bush: he tells you if your case is good or bad"

Chambers 2016

"he gets to the point quickly and easily, and can explain things clearly to our clients"

Chambers 2014

Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Halvor Grov

Stilling: Partner, statsautorisert revisor

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.grov@selmer.no
+47 958 76 438

» Les mer om Halvor

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Helge Kvamme

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.kvamme@selmer.no
+47 941 717 38

» Les mer om Helge

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:lra@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel