Søk blant våre ansatte

Ståle L. Hagen


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:s.hagen@selmer.no
+47 934 90 842

» Les mer om Ståle

Kompetanse

Ståle L. Hagen er spesialist på kommersielle teknologikontrakter og har omfattende erfaring med forhandling av slike kontrakter, både i Norge og internasjonalt. Ståle har tidligere arbeidet i IT-bransjen, både på kunde- og leverandørsiden, og har i samarbeid med Den norske Dataforening (DnD) og Difi (SSA) også vært med på å utvikle flere av standardkontraktene som benyttes i bransjen.

Ståle er kjent for å fokusere på prosessledelse, og for å kombinere teknologisk utvikling og nye forretningsmodeller med kontrakter som sikrer en vellykket gjennomføring. Han arbeider også med transaksjoner og tvisteløsning for aktører innen IT-bransjen.

De internasjonale ratingbyråene Chambers Europe og Legal 500 fremmer Ståle som en av Norges ledende advokater innen teknologi, media og telekom.

Ståle er en inspirerende foreleser og foredragsholder innen områder som IT-rett, kontrakter og forhandlinger, og holder jevnlig gjesteforelesninger på Universitetet i Oslo og Høgskolen i Oslo og Akershus.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 2013–
Advokat/partner – Advokatfirmaet Simonsen Vogt Wiig, 2005–2013
Country Counsel/Commercial Negotiator – Hewlett-Packard Norge, 2000–2005
Kontraktsansvarlig – SIAMO IT-prosjekt NAV (tidl. Aetat Arbeidsdirektoratet), 1998–2000
Kontraktskonsulent – Saga Petroleum, 1997–1998
Cand. jur. – Universitetet i Oslo, 1997

Publikasjoner

Salg av advokattjenester. I: Å være advokat – Universitetsforlaget, 2015
Kontraktstandard for IT-drift – medforfatter – Den Norske Dataforening, 2006
Sjekkliste for SLA – medforfatter – Den Norske Dataforening, 2004
PS2000 Kontraktstandard for programutvikling – engelsk oversettelse – Den Norske Dataforening, 2003
Kontraktstandard for vedlikehold og videreutvikling – medforfatter – Den Norske Dataforening, 2002
PS2000 Kontraktstandard for programutvikling – medforfatter – Den Norske Dataforening, 2000

He is very knowledgeable in all areas; he has commercial awareness – very good business understanding – and excellent knowledge about both the purchaser and the vendors in the IT marketplace.

Chambers 2017

Ståle Hagen has proven his in-depth knowledge, on the legal aspects as well as the technical knowledge. He is very efficient and always customer-focused in his approach.

Chambers 2017

He is very effective with deep knowledge in IT contract standards and the ability to think and adjust this to our business needs, always ensuring an outstanding service level.

Chambers 2017

He is effective, understands business logic, understands business and IT contracts and has a strong position in the Norwegian IT industry.

Chambers 2017

Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Helge Kvamme

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.kvamme@selmer.no
+47 941 717 38

» Les mer om Helge

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:lra@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel