Søk blant våre ansatte

Roy M. Slettvold


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Kompetanse

Roy M. Slettvold arbeider hovedsakelig med energirett, selskapsrett og transaksjoner.

Roy har mer enn 20 år erfaring som rådgiver for energibransjen, både virksomhetene og eierne. Han bistår særlig virksomheter innen produksjon, distribusjon og omsetning av elektrisk kraft. De senere år har hans arbeide i betydelig utstrekning også vært knyttet til rådgivning omkring utvikling av og investeringer i annen fornybar energi enn vannkraft, slik som vind- og solkraft. Roy har også styreerfaring fra virksomheter involvert i vind- og solkraft både i og utenfor Norge. I tillegg har han bred erfaring som ledende prosjektrådgiver fra noen av de største og mest omfattende omstrukturerings- og konsolideringsprosesser innen norsk elkraft.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 1989–
Advokat – Gipson, Hoffman & Pancione (Los Angeles, USA), 1994
Advokatfullmektig/advokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 1987–1989
Dommerfullmektig – Sarpsborg byrett, , 1986–1987
Førstekonsulent – Skattedirektoratet, 1984–1986
Generaladvokaten/Krigsadvokaten for Østlandet, 1983–1984
Cand.jur. – Universitetet i Oslo, 1982

Publikasjoner

Verdsettelse i teori og praksis – medforfatter, 1996

Slettvold is valued by clients for "his deep knowledge of the power sector, deal experience and well-developed network."

Chambers 2013

Selmer’s renewable energy practice is "impressive, reactive and delivers in a consistently excellent manner"; the "very commercial" Roy Slettvold, whose "attention to detail is key", heads the team

Legal 500 2016

Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Halvor Grov

Stilling: Partner, statsautorisert revisor

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.grov@selmer.no
+47 958 76 438

» Les mer om Halvor

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Helge Kvamme

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.kvamme@selmer.no
+47 941 717 38

» Les mer om Helge

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:lra@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel