Søk blant våre ansatte

Remi Christoffer Dramstad


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:r.dramstad@selmer.no
+47 414 41 564

» Les mer om Remi Christoffer

Kompetanse

Remi Christoffer Dramstad arbeider hovedsakelig med transaksjoner og M&A, finansiering, aksjonærspørsmål og generell selskapsrett.
Remi har bred transaksjonserfaring og har bistått i flere due diligence gjennomganger og med utarbeidelse og forhandlinger av avtaler i tilknytning til kjøp og salg av selskaper og overdragelse av virksomhet. Remi arbeider både for norske og internasjonale Private Equity fond og industrielle aktører. Han har også erfaring med børs- og verdipapirrett.

Gjennom sin mastergrad fra New York University, hvor han også mottok prisen The George Colin Award for distinction in the LLM Corporation Law program, har Remi spesialisert seg innen venture capital, corporate finance, transaksjoner og restrukturering av selskaper. Remi er også rådgiver for flere  gründer- og oppstartsbedrifter og venture capital aktører, og bistår med løpende selskaps- og kontraksrettslig rådgivning, transaksjoner og finansiering, blant annet emisjoner og konvertible lån.

Remi er aktiv i det norske oppstartsmiljøet og holder en rekke foredrag, blant annet hos innovasjonshub'en MESH. Han er også masteroppgaveveileder i selskapsrett ved Universitetet i Oslo.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner - Advokatfirmaet Selmer AS, 2019–
Senioradvokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2017–2018
Fast advokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2013–2016
LL.M. Corporations Law – New York University, 2015
Advokatfullmektig – Advokatfirmaet Selmer DA, 2011–2013
Master i rettsvitenskap – Universitetet i Oslo, 2010
Praktikant – advokatfirmaene Selmer, Wiersholm og Haavind i Oslo, og Polten & Associates, Toronto, Canada, 2007–2010
Valgemner i jus og økonomi – University of Edinburgh, 2009

Publikasjoner

Crowdfunding – hva er det, og hvilke utfordringer gjør seg gjeldende under norsk rett? – NTS, 2015
M&A Break fee-klausuler i et norsk perspektiv – Tidsskrift for Forretningsjus, 2011

I am impressed by his dedication and co-ordination of complex due diligence processes. He has impressed me on several occasions.

Chambers 2017

Partnere

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:p.christiansen@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Mari Helen Gulsvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.gulsvik@selmer.no
+ 47 414 40 873

» Les mer om Mari Helen

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Daniel Løken Høgtun

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:d.hogtun@selmer.no
+ 47 924 00 754

» Les mer om Daniel

Trude Gran Melbye

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.melbye@selmer.no
+47 971 80 068

» Les mer om Trude

Norman Hansen Meyer

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.meyer@selmer.no
+47 481 61 627

» Les mer om Norman

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.ravlo-losvik@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Eirik Riddervold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.riddervold@selmer.no
+47 928 18 015

» Les mer om Eirik

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Liv Monica Stubholt

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.stubholt@selmer.no
+47 916 50 523

» Les mer om Liv Monica

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel