Søk blant våre ansatte

Per Morten Christiansen


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Kompetanse

Per Morten Christiansen arbeider med finansiering,  restrukturering, verdipapirrett, rammevilkår for banker og finansinstitusjoner, derivater og kontraktsrett.

Per Morten har omfattende erfaring fra de fleste typer finansieringstransaksjoner, inkludert eksport-, oppkjøps- og eiendomsfinansiering, samt annen eiendelsbasert finansiering i både bank- og obligasjonsmarkedet. Han har også bygget opp en betydelig kompetanse på innlånstransaksjoner for finansinstitusjoner, blant annet gjennom opphold i Eksportfinans ASA og løpende rådgivning til Kommunalbanken AS.

Per Morten har videre et særlig fokus på refinansieringer og restruktureringer av store låneengasjementer. Han er mye benyttet av norske og internasjonale långivere ved restrukturering av misligholdte engasjementer og fullbyrdelse av sikkerhet.

Per Morten bistår også banker og finansieringsinstitusjoner med spørsmål knyttet til konsesjons- og virksomhetskrav, kapitaldekning, derivater og andre regulatoriske forhold.

Det internasjonale ratingbyrået Chambers Europe fremmer Per Morten som en av Norges fremste advokater innen bank og finans, hvor han blant annet annerkjennes for sin evne til å være løsningsorientert.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 2013–
Partner – Advokatfirmaet Simonsen Vogt Wiig, 2011–2013
Partner – Advokatfirmaet Steenstrup Stordrange DA, 2005–2011
Advokatfullmektig/fast advokat/senioradvokat – BA-HR, 1997–2005
Dommerfullmektig – Kongsberg tingrett, 2000–2001
Advokatfullmektig – Eksportfinans ASA, 1994–1997
Cand.jur. – Universitetet i Oslo, 1994

Publikasjoner

Equity Derivatives 2016 Norway – co-author – Getting the Deal Through, 2016
Disclosure obligations in Norway concerning major holdings of shares in listed companies – The Legal 500, 2009
Gjensidig anerkjennelse av prospekt i EØS – Tidsskrift for Forretningsjus, 3/2008
Tvangssalg av pantsatte aksjer – Aksjonæren, 2/2006

"Per Morten is always trying to find solutions and simplifying matters"

Chambers 2014

Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Halvor Grov

Stilling: Partner, statsautorisert revisor

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.grov@selmer.no
+47 958 76 438

» Les mer om Halvor

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Helge Kvamme

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.kvamme@selmer.no
+47 941 717 38

» Les mer om Helge

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:lra@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel