Søk blant våre ansatte

Ole-Andreas Torgersen


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Kompetanse

Ole-Andreas Torgersen bistår selskaper med konkurranserettslige spørsmål, kontraktsforhandlinger og tvisteløsning. Han arbeider regelmessig med konkurransevurderinger i forbindelse med oppkjøp og fusjoner, joint ventures, misbruk av dominerende markedsstilling, samarbeidsavtaler, distribusjonsavtaler, samt prosesser med konkurransemyndigheter i og utenfor Norge.

Ole-Andreas har lang erfaring som internadvokat i et internasjonalt konsern, hvor han arbeidet tett med ledelsen i konsernets merkevare- og industri-virksomhet. I kombinasjon med hans internasjonale utdannelse innen både jus og økonomi, gir dette ham et særlig godt utgangspunkt for å gi praktiske juridiske råd i komplekse saker.

Ole-Andreas har koordinert en rekke internasjonale fusjonskontroll saker for konkurransemyndigheter i flere jurisdiksjoner. Han har også bistått  i en rekke "dawn raids" og ved inspeksjoner utført av konkurransemyndighetene, samt ved interne granskinger og lempningssøknader i saker om ulovlig samarbeid etter konkurranseloven. I tillegg omfatter Ole-Andreas' praksis antikorrupsjonsrett og utarbeidelse av compliance programmer.

Ole-Andreas har også bred erfaring med rådgivning knyttet til transaksjoner, generell kontraktsrett og distribusjonsavtaler, og har ledet store kontraktsforhandlinger av internasjonal karakter. Han prosederer saker for alminnelige domstoler og voldgiftsrett, både på norsk og engelsk. De senere år har han prosedert en rekke M&A-relaterte tvister med stor suksess, både for voldgiftsrett og lagmannsretten.

Ole Andreas er en ettertraktet foredragsholder innen konkurranserett og holder jevnlig foredrag både for næringslivet og studenter.

Ole-Andreas vant Lexology og International Law Office’ Client Choice Awards for 2016 innen konkurranserett.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 2013–
Advokat/konsernjurist – Orkla ASA, 2005–2012
Executive Master of Business Administration, Kellogg – WHU, 2011
Advokat/senioradvokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 1999–2005
Master of Arts – Advanced European Legal Studies – Kings College London, 1999
Cand. jur. – Universitetet i Oslo, 1998

Publikasjoner

Konkurranseloven og EØS–konkurranseloven med kommentarer – medforfatter – Gyldendal akademisk, 2009
The limitations of the Free Movement of Goods and the Freedom to Provide Service – in search of a Common Approach — European Business Law Review, 1999

He has excellent knowledge of competition law and problems. He is very commercial in his responses, cost effective and to the point.

Chambers 2017

He is a high level specialist in competition law and is excellent at co-ordinating cross-border topics. He has deep insights into how to manage the filing process successfully. He is always there to support you and he is passionate about getting things done.

Chambers 2017

Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Helge Kvamme

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.kvamme@selmer.no
+47 941 717 38

» Les mer om Helge

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:lra@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel