Søk blant våre ansatte

Nils Kristian Einstabland


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:n.einstabland@selmer.no
+47 402 13 723

» Les mer om Nils Kristian

Kompetanse

Nils Kristian Einstabland er spesialist på rettslige spørsmål knyttet til media, telekom og teknologi. Etter å ha jobbet tett med disse bransjene siden tidlig på 1990-tallet har han meget god innsikt i både de regulatoriske og politiske rammebetingelsene, og er en av Norges mest erfarne advokater innen sitt felt. Han er kjent for sin evne til å finne innovative løsninger på bransjerelaterte problemstillinger som det verken finnes klare rettslige eller kommersielle svar på, og har god kompetanse på forretningsutvikling og strategiske prosesser.

Nils Kristians rådgivning omfatter bistand med immaterialrett, personvern, tjenesteutsetting, lisensiering og distribusjon. Han har også betydelig erfaring med etablering av strategiske allianser og fellesforetak, i tillegg til virksomhetsoverdragelser og strukturelle transaksjoner, både i Norge og internasjonalt. Han jobber også jevnlig med aktører innen biotech- og energibransjen, og yter forretningsjuridisk rådgivning i større internasjonale prosjekter.

Nils Kristian holder jevnlig foredrag innenfor sine kompetanseområder, blant annet på kursene til Juristenes Utdanningssenter (JUS). Han er også styremedlem i den internasjonale interesseorganisasjonen Licensing Executives Society's skandinaviske avdeling. Nils Kristian innehar styreverv i både nyoppstartede og etablerte medie- og teknologiforetak.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 2005–
Senioradvokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2002–2005
Chief Legal Officer – Scandinavia Online AB, 2000–2002
Advokat – BA-HR Advokatfirma, 1995–2000
Dommerfullmektig – Sør-Østerdal tingrett, 1994–1995
Advokatfullmektig – Lowzow & Reed Advokatfirma, 1991–1994
Cand.jur. – Universitetet i Oslo, 1992

Publikasjoner

Innføring i telekommunikasjonsrett – medforfatter – Cappelen akademisk, 2001
Y2K – Country report for Norway. I: Understanding, Preventing and Litigating Year 2000 Issues, 1999
Telerett – Cappelen akademisk, 1998
Legal framework for satellite communication – I: 25 years anniversary anthology in computers and law – medforfatter – Tano, 1995
Kringkastingsbegrepet – Complex – Tano, 1992

"Einstabland has a strategic mind and cuts through the case to focus on the important details."

Chambers 2013

Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Helge Kvamme

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.kvamme@selmer.no
+47 941 717 38

» Les mer om Helge

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:lra@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel