Søk blant våre ansatte

Nils Bugge


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Kompetanse

Nils Bugge er spesialisert innenfor kontrakter relatert til skip, rigg og offshore, som bygge- og leveransekontrakter, certepartier, managementavtaler, samt finansiering og restrukturering. Nils har omfattende erfaring fra tvisteløsning og prosedyre relatert til slike kontrakter og benyttes ofte som voldgiftsdommer. Med over 25 års erfaring som advokat og rådgiver til verft, utstyrsleverandører, rederier og seismikkselskaper har Nils opparbeidet seg en betydelig industriell og kommersiell kompetanse.

Nils har videre meget god kompetanse innen selskapsrett og bistått i flere norske og internasjonale  virksomhetstransaksjoner, særlig innenfor maritim virksomhet.

Han har også jobbet med selskaper innen IT- og telekom-industrien og har erfaring med teknologirelaterte salg, anskaffelser og utviklingskontrakter. Nils har også god kompetanse på patentrett, særlig relatert til beskyttelse av teknologi innenfor offshore-industrien.

De internasjonale ratingbyråene Chambers Europe og The Legal 500 fremmer Nils som en av Norges ledende advokater innen olje, gass og offshore.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 1999–
Advokat – Advokatfirmaet BA-HR, 1996–1998
Advokat – Kværner ASA, 1995
Juridisk direktør – Kværner Warnow Werft GmbH, Tyskland, 1992–1994
Advokat – Kværner ASA, 1990–1992
Advokatfullmektig – Regjeringsadvokaten, 1989
Master of Laws (LL.M.) – Georgetown University, Washington D.C., 1989
Cand.jur. – Universitetet i Oslo, 1987

Very knowledgeable and goes into the details of the case.

Chambers 2016

Partnere

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Trude Gran Melbye

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.melbye@selmer.no
+47 971 80 068

» Les mer om Trude

Norman Hansen Meyer

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.meyer@selmer.no
+47 481 61 627

» Les mer om Norman

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:lra@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Eirik Riddervold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.riddervold@selmer.no
+47 928 18 015

» Les mer om Eirik

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Liv Monica Stubholt

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.stubholt@selmer.no
+47 916 50 523

» Les mer om Liv Monica

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel