Søk blant våre ansatte

Mikkel Vislie


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel

Kompetanse

Mikkel Vislie leder Selmers Eiendomsavdeling, som omfatter hovedområdene eiendomsutvikling, transaksjoner og entreprise.

Mikkel er spesialisert innen eiendomsutvikling og -transaksjoner. De siste 15 årene har Mikkel særlig arbeidet med utvikling, utleie og finansiering av bolig- og næringseiendom for offentlige og private utbyggere, eiendomsselskaper og tilretteleggere av finansielle investeringer. Mikkel arbeider for flere av de største eiendomsselskapene i Norge og har vært rådgiver i en rekke store utbyggningsprosjekter, som blant annet utviklingen og utbyggingen av Tjuvholmen fra havn til ferdig bydel. Dette har både gitt innsikt i alle juridiske aspekter ved store utbyggingsprosjekter og omfattende erfaring med de operative og kommersielle sidene ved slike prosjekter.

Mikkel har også bakgrunn fra flere andre forretningsjuridiske områder og bransjer, blant annet eiendom, industri- og offshorevirksomhet og informasjonsteknologi.

Det internasjonale ratingbyrået The Legal 500 rangerer Mikkel som "Leading Lawyer" i kategorien "Real Estate". Han er også rangert som blant som en av Norges beste advokater innen eiendom av Chambers.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 2009–
Partner – Advokatfirmaet Haavind AS, 2003–2009
Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 1997–2003
Juridisk Direktør – Selvaag Gruppen AS, 1992–1997
Advokatfullmektig/advokat – ABB Norge AS, 1989–1992
Konsulent – Næringsdepartementet, 1988
Cand.jur. – Universitetet i Oslo, 1988
Master of Laws (LL.M.) – Southampton University, 1986

He is one of the top three within real estate in Norway, for sure. He is very solution-orientated. He is always creative at finding solutions.

Chambers 2017

He is one of the most experienced and one of the best lawyers.

Chambers 2017

Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Helge Kvamme

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.kvamme@selmer.no
+47 941 717 38

» Les mer om Helge

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:lra@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel