Sorter etter avdeling

Søk blant våre ansatte

Martin Berggreen Rove


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Avdeling:Oslo

Kontaktinfo:m.rove@selmer.no
+47 950 68 150

» Les mer om Martin

Kompetanse

Martin Berggreen Rove er spesialisert innen immaterial- og markedsføringsrett, som også inkluderer markedsførings- og IPR- strategier. Han har betydelig erfaring knyttet til utnyttelse, beskyttelse og krenkelser av immaterielle rettigheter, og har arbeidet mye med opphavsrettigheter, varemerker, design og patenter samt produkt- og konseptetterligninger. Martin bistår også med forhandlinger og utarbeidelse av kommersielle kontrakter og rådgivning knyttet til personvern, media, digital virksomhet og e-handel.

Martin bistår jevnlig i tvister og har prosedert saker for alle de ordinære domstolsinstanser, inkludert Høyesterett, i tillegg til ved voldgift, særlig innenfor immaterial- og markedsføringsrettslige problemstillinger.

Han holder foredrag om temaer innenfor sine spesialområder for næringslivet og i faglige fora, blant annet for Juristenes Utdanningssenter (JUS) og Patentstyret, for gründere og oppstartsselskaper og for bedrifter innen handel og industri og markedsførings- og mediebransjen. Martin har også holdt flere forelesninger for studenter, blant annet innenfor sivilprosess. Han er også medlem av Advokatforeningens lovutvalg for Immaterial- og markedsføringsrett og utvalgsmedlem i Klagenemnda for industrielle rettigheter (KFIR).

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 2017–
Senioradvokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2013–2016
Advokat – Orkla ASA – Konsernjuridisk avdeling, 2014–2015
Advokatfullmektig/advokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2007–2012
Dommerfullmektig/konstituert tingrettsdommer – Sandefjord tingrett, 2007–2009
Cand.jur. – Universitetet i Oslo, 2007
Master of Intellectual Property Law (LL.M.) – King’s College, London, 2007

Publikasjoner

Lovtiltak mot datakriminalitet – delutredning II – medlem av utvalgets sekretariat – NOU 2007:2, 2007
Masteroppgave – Internet grooming – A comparative study of UK and Norway, 2007

He was competent, technically skilled and pleasant.

Chambers 2017

Smart and skilful, good at presenting his matters and very charming.

Chambers 2018

Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Hans Jørgen Bender

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.bender@selmer.no
+47 970 79 977

» Les mer om Hans Jørgen

Asbjørn Berg

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.berg@selmer.no
+47 909 67 350

» Les mer om Asbjørn

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Thomas Steen Brandi

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.brandi@selmer.no
+47 970 40 500

» Les mer om Thomas

Gry Bratvold

Stilling: Partner

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:g.bratvold@selmer.no
+47 957 09 082

» Les mer om Gry

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:p.christiansen@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Per Arne Dæhli

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:p.daehli@selmer.no
+47 416 86 003

» Les mer om Per Arne

Are Fagerhaug

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.fagerhaug@selmer.no
+47 982 67 017

» Les mer om Are

Mads Fuglesang

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.fuglesang@selmer.no
+47 402 87 449

» Les mer om Mads

Mari Helen Gulsvik

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.gulsvik@selmer.no
+ 47 414 40 873

» Les mer om Mari Helen

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Daniel Løken Høgtun

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:d.hogtun@selmer.no
+ 47 924 00 754

» Les mer om Daniel

Mads Iversen

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.iversen@selmer.no
+47 908 83 103

» Les mer om Mads

Andreas Jarbø

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.jarbo@selmer.no
+47 930 09 007

» Les mer om Andreas

Christopher A. Jensen

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:c.jensen@selmer.no
+47 900 95 398

» Les mer om Christopher

André Istad Johansen

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.johansen@selmer.no
+47 900 16 755

» Les mer om André

Jon Fredrik Johansen

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:j.johansen@selmer.no
+47 917 99 854

» Les mer om Jon Fredrik

Per Kyllingstad

Stilling: Partner

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:p.kyllingstad@selmer.no
+47 920 90 467

» Les mer om Per

Hildegunn Ravnås Lundbakk

Stilling: Partner

Avdeling:Stavanger

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.lundbakk@selmer.no
+47 908 38 993

» Les mer om Hildegunn

Camilla Magnus

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:c.magnus@selmer.no
+47 977 23 233

» Les mer om Camilla

Trude Gran Melbye

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.melbye@selmer.no
+47 971 80 068

» Les mer om Trude

Norman Hansen Meyer

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.meyer@selmer.no
+47 481 61 627

» Les mer om Norman

Johannes Meyer-Myklestad

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:j.meyer-myklestad@selmer.no
+47 976 40 048

» Les mer om Johannes

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Nicolai Myren

Stilling: Partner

Avdeling:Stavanger

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.myren@selmer.no
+47 415 70 949

» Les mer om Nicolai

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Øyvind Olimstad

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.olimstad@selmer.no
+47 913 60 836

» Les mer om Øyvind

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.ravlo-losvik@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Eirik Riddervold

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.riddervold@selmer.no
+47 928 18 015

» Les mer om Eirik

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Stian Berger Røsland

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.berger.rosland@selmer.no
+47 901 64 275

» Les mer om Stian

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Ingar Solheim

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:i.solheim@selmer.no
+47 476 40 476

» Les mer om Ingar

Bernt Olav Steinland

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:b.steinland@selmer.no
+47 934 49 175

» Les mer om Bernt Olav

Liv Monica Stubholt

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.stubholt@selmer.no
+47 916 50 523

» Les mer om Liv Monica

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Robert Sveen

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.sveen@selmer.no
+47 402 45 000

» Les mer om Robert

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel

Thomas Reppe Wetting

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.wetting@selmer.no
+47 928 30 635

» Les mer om Thomas