Søk blant våre ansatte

Mads Fuglesang


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:m.fuglesang@selmer.no
+47 402 87 449

» Les mer om Mads

Kompetanse

Mads Fuglesang er spesialist på kommersielle kontrakter og tvisteløsning innenfor entreprise og offshore.

Mads bistår rådgivere, entreprenører og byggherrer innen bygge- og anleggsbransjen, annen landbasert industri og offshore sektoren med kontraktsforhandlinger, kontraktsoppfølging, megling og tvisteløsning. Han har deltatt i flere større private og offentlige anskaffelsesprosesser med ansvar for kontraktsstrategi, forhandlinger og implementering, både som ekstern rådgiver og som internadvokat. Gjennom sitt arbeid med slike prosjekter har Mads opparbeidet seg meget god innsikt i problemstillinger som kan oppstå både på innkjøps- og leverandørsiden. Mads er også jevnlig prosessfullmektig i saker for både for de alminnelige domstoler og for voldgiftsrett.

Mads er en etterspurt foredragsholder innen entreprise- og kontraktsrettslige temaer. Han er styremedlem i Norsk Forening for Bygge- og Entrepriserett, medlem av International Association of Young Lawyers (AIJA), en global organisasjon for yngre advokater og internjurister.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 2015–
Advokat/senioradvokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2010–2014
Internjurist – Alstom Norway AS, 2009
Advokatfullmektig/advokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2006–2008
Internjurist – Alstom Norway AS, 2004–2006
Cand.jur. – Universitetet i Oslo, 2004
Grunnfag – Kriminologi, 2003

Publikasjoner

Hovedoppgave – Beviskrav og bevisbyrde i sivilprosess, 2004

Strong communication and relationship skills.

Chambers 2018

He has very good client service and strong knowledge.

Chambers 2017

Partnere

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:p.christiansen@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Trude Gran Melbye

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.melbye@selmer.no
+47 971 80 068

» Les mer om Trude

Norman Hansen Meyer

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.meyer@selmer.no
+47 481 61 627

» Les mer om Norman

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.ravlo-losvik@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Eirik Riddervold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.riddervold@selmer.no
+47 928 18 015

» Les mer om Eirik

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Liv Monica Stubholt

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.stubholt@selmer.no
+47 916 50 523

» Les mer om Liv Monica

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel