Søk blant våre ansatte

Line Ravlo-Losvik


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:l.ravlo-losvik@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Kompetanse

Line Ravlo-Losvik er en av Norges fremste eksperter innen næringseiendomstransaksjoner, eiendomsutvikling og restrukturering relatert til næringseiendom.

Line bistår blant annet nasjonale og internasjonale eiendomsaktører, kommuner, livselskaper og pensjonskasser og har omfattende erfaring med både kjøp, salg, sale-and-lease back, forwardstrukturer, leiekontrakter, eiendomsutvikling, boligkonvertering og fonds- og selskapsstrukturer for næringseiendomsaktører.

Line er kjent for å være kommersielt sterk og en faglig dyktig forhandler, og  har ledet forhandlingene i flere av de største og mest komplekse eiendomstraksjonene og utviklingsprosjektene i det norske markedet de siste seks årene. Gjennom  sitt arbeid med blant annet slike oppdrag har Line opparbeidet seg betydelig kompetanse både innen eiendomsjuss, M&A, selskapsrett og forhandlinger. Hun har også bred erfaring med finansiering og finansregulatoriske spørsmål av betydning for eiendomsaktører, samt skatte- og avgiftsspørsmål tilknyttet eiendom.

Det internasjonale ratingbyrået The Legal 500 rangerer Line som "Leading Lawyer" i kategorien "Real Estate". Hun er også rangert som blant som en av Norges beste advokater innen eiendom av Chambers.

Line er en aktiv faglig bidragsyter og en ettertraktet kunnskapsformidler innen næringseiendom og selskapsrett. Line er også medlem av Advokatforeningens fagutvalg for bolig- og eiendomsrett, og har en betydelig artikkelproduksjon.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 2016–
Advokatfullmektig/fast advokat/partner – Wikborg Rein, 2000–2016
Juridisk rådgiver – KFOr-styrkene, 2002
Dr. juris – Universitet i Tromsø, 2000
Amanuensis/stipendiat – Universitetet i Tromsø, 1996–2000
Cand.jur. – Universitetet i Tromsø, 1996

Publikasjoner

50 tilleggstips næringseiendom – forfatter og redaktør, Wikborg Rein, 2015
100 næringseiendomstips – forfatter og redaktør, Wikborg Rein, 2014
Comparative 

Legal Guide to Real Estate – a practical cross-border insight into real estate 

law, 2010
Access 

to Court – Access to Court in Civil Cases and Ensured by Article 6 of the 

European Convention on Human Rights – Universitetet i Tromsø, 2000

She is probably the best lawyer I’ve dealt with. She is pragmatic, direct, provides concrete advice, and is always available. She is very knowledgeable about the specifics of Norwegian law.

Chambers 2017

Good commercial awareness and client service

Chambers 2018

She is a super lawyer and very valuable to our company

Chambers 2016

Partnere

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:p.christiansen@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Trude Gran Melbye

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.melbye@selmer.no
+47 971 80 068

» Les mer om Trude

Norman Hansen Meyer

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.meyer@selmer.no
+47 481 61 627

» Les mer om Norman

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.ravlo-losvik@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Eirik Riddervold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.riddervold@selmer.no
+47 928 18 015

» Les mer om Eirik

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Liv Monica Stubholt

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.stubholt@selmer.no
+47 916 50 523

» Les mer om Liv Monica

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel