Sorter etter avdeling

Søk blant våre ansatte

Kine B. Christophersen


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Avdeling:Oslo

Kontaktinfo:k.christophersen@selmer.no
+47 906 50 658

» Les mer om Kine

Kompetanse

Kine Bjelke Christophersen er spesialist innen internasjonale sanksjoner og handelsrestriksjoner, og har bred kompetanse innen compliance-tjenester i internasjonale rettsforhold.

Kine har betydelig erfaring med å bistå selskaper i å navigere innenfor EU og Norges sanksjons- og eksportkontrollregelverk for å sikre etterlevelse av dette komplekse rettsområdet i deres internasjonale virksomhet. Hun er kjent for å ha en praktisk tilnærming til fagområdet og gjennom et omfattende globalt nettverk av internasjonale spesialister engasjeres hun ofte til å koordinere og bistå i sanksjonsvurderinger under flere jurisdiksjoner, herunder amerikanske sanksjoner. I tillegg bistår hun jevnlig selskaper i kontakten overfor myndigheter, banker og andre samarbeidspartnere.

Kine arbeider med et bredt spekter av compliance-relaterte tjenester, med særlig fokus på å forebygge og avdekke korrupsjon, hvitvask og andre typer økonomisk kriminalitet/misligheter. For eksempel bistår hun selskaper med risikoanalyser, vurdering og utvikling av compliance-program, utarbeidelse, revisjon og implementering av styrende retningslinjer og rutiner, trening og risikovurderinger av tredjeparter, slik som bakgrunnssjekk og integritetsundersøkelser (IDD).

I tillegg til compliance har Kine erfaring fra kontraktsrådgivning og tvisteløsning knyttet til offshoreprosjekter i Norge og i utlandet. Kine har også arbeidet særskilt med rådgivning knyttet til regelverket om offentlige anskaffelser, både til oppdragsgivere og leverandører underveis i anskaffelsesprosesser og klagebehandling.

Kine engasjeres ofte som foredragsholder i temaer relatert til compliance og internasjonale sanksjoner.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer AS, 2019–
Senioradvokat – Advokatfirmaet Wikborg Rein AS, 2018–2019
Fast advokat – Advokatfirmaet Wikborg Rein AS, 2015–2018
Legal advisor – Corporate Business Integrity and Compliance – Aker Solutions, 2015–2017
Contracts and Legal Manager – Aker Subsea AS, 2015
Advokatfullmektig – Wikborg, Rein & Co. DA Advokatfirma, 2011–2015
Business Certificate Program – Columbia University, New York, 2011
Master i rettsvitenskap – Universitetet i Oslo, 2011

Publikasjoner

Anskaffelsesrett i et nøtteskall – 2. utgave – medforfatter – Gyldendal juridiske, 2017
International Comparative Legal Guide to: Corporate Investigations – Norway Chapter – bidragsyter – https://iclg.com/practice-areas/corporate-investigations/corporate-investigations-2017/norway, 2017
Challenges for 2015 – The Importance of Knowing Your Contract – Scandinavian Oil & Gas Magazine nr. 3/4, 2015
Anskaffelsesrett i et nøtteskall – medforfatter – Gyldendal juridisk, 2013
Construction Contracts on the NCS: Will Asian Yards Cope? – EurOil – issue 212, 2013
Nye konkurrenter på norsk kontinentalsokkel – Teknisk Ukeblad – 160. årgang – nr. 13, 2013
Hardship-klausulenes virkning i norsk rett – Lov og Rett – s. 473–491, 2012
Nytt fra
Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Hans Jørgen Bender

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.bender@selmer.no
+47 970 79 977

» Les mer om Hans Jørgen

Asbjørn Berg

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.berg@selmer.no
+47 909 67 350

» Les mer om Asbjørn

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Thomas Steen Brandi

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.brandi@selmer.no
+47 970 40 500

» Les mer om Thomas

Gry Bratvold

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:g.bratvold@selmer.no
+47 957 09 082

» Les mer om Gry

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:p.christiansen@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Kine B. Christophersen

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:k.christophersen@selmer.no
+47 906 50 658

» Les mer om Kine

Per Arne Dæhli

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:p.daehli@selmer.no
+47 416 86 003

» Les mer om Per Arne

Christian Steen Eriksen

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:c.eriksen@selmer.no
+47 928 99 829

» Les mer om Christian

Are Fagerhaug

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.fagerhaug@selmer.no
+47 982 67 017

» Les mer om Are

Mads Fuglesang

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.fuglesang@selmer.no
+47 402 87 449

» Les mer om Mads

Mari Helen Gulsvik

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.gulsvik@selmer.no
+ 47 414 40 873

» Les mer om Mari Helen

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Daniel Løken Høgtun

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:d.hogtun@selmer.no
+ 47 924 00 754

» Les mer om Daniel

Eirik Høiby

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.hoiby@selmer.no
+47 934 53 926

» Les mer om Eirik

Mads Iversen

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.iversen@selmer.no
+47 908 83 103

» Les mer om Mads

Andreas Jarbø

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.jarbo@selmer.no
+47 930 09 007

» Les mer om Andreas

Christopher A. Jensen

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:c.jensen@selmer.no
+47 900 95 398

» Les mer om Christopher

André Istad Johansen

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.johansen@selmer.no
+47 900 16 755

» Les mer om André

Jon Fredrik Johansen

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:j.johansen@selmer.no
+47 917 99 854

» Les mer om Jon Fredrik

Odd-Arne Kleveland

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Stavanger

Kompetanse:

Kontaktinfo:oa.kleveland@selmer.no
+47 915 181 40

» Les mer om Odd-Arne

Per Kyllingstad

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:p.kyllingstad@selmer.no
+47 920 90 467

» Les mer om Per

Hildegunn Ravnås Lundbakk

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Stavanger

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.lundbakk@selmer.no
+47 908 38 993

» Les mer om Hildegunn

Camilla Magnus

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:c.magnus@selmer.no
+47 977 23 233

» Les mer om Camilla

Trude Gran Melbye

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.melbye@selmer.no
+47 971 80 068

» Les mer om Trude

Norman Hansen Meyer

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.meyer@selmer.no
+47 481 61 627

» Les mer om Norman

Johannes Meyer-Myklestad

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:j.meyer-myklestad@selmer.no
+47 976 40 048

» Les mer om Johannes

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Nicolai Myren

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Stavanger

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.myren@selmer.no
+47 415 70 949

» Les mer om Nicolai

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Øyvind Olimstad

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.olimstad@selmer.no
+47 913 60 836

» Les mer om Øyvind

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.ravlo-losvik@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Eirik Riddervold

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.riddervold@selmer.no
+47 928 18 015

» Les mer om Eirik

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Stian Berger Røsland

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.berger.rosland@selmer.no
+47 901 64 275

» Les mer om Stian

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Ingar Solheim

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:i.solheim@selmer.no
+47 476 40 476

» Les mer om Ingar

Bernt Olav Steinland

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:b.steinland@selmer.no
+47 934 49 175

» Les mer om Bernt Olav

Liv Monica Stubholt

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.stubholt@selmer.no
+47 916 50 523

» Les mer om Liv Monica

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Robert Sveen

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.sveen@selmer.no
+47 402 45 000

» Les mer om Robert

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel

Thomas Reppe Wetting

Stilling: Partner, advokat

Avdeling:Oslo

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.wetting@selmer.no
+47 928 30 635

» Les mer om Thomas