Søk blant våre ansatte

Ingar Solheim


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:i.solheim@selmer.no
+47 476 40 476

» Les mer om Ingar

Kompetanse

Ingar Solheim arbeider med transaksjoner og finansiering. Han bistår både børsnoterte og unoterte selskaper, og har ledet forhandlingene av flere komplekse nasjonale og internasjonale transaksjoner, låneavtaler og syndikerte finansieringer. Ingar er kommersiell og målrettet og sørger for at transaksjonen blir gjennomført uten unødvendige forsinkelser.

Ingar har lang og bred erfaring med transaksjoner for kunder innen Private Equity og handel og industri sektoren, både med oppkjøp, børsnoteringer og finansiering. Ingar yter også løpende forretningsjuridisk rådgivning til porteføljeselskaper og reengasjeres også ofte som rådgiver av porteføljeselskapene etter eierfondets exit.

Ingar er rangert som en av Norges ledende transaksjonsadvokater av de internasjonale ratingbyråene Chambers Europe og International Financial Law Review (IFLR).

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 2012–
Partner – Advokatfirmaet Steenstrup Stordrange DA, 2003–2011
Advokatfullmektig/fast advokat/senioradvokat – BA-HR, 1994–2003
Advokatfullmektig – Advokatfirmaet Sinclair Roche & Temperley i London, 1997
Master of Laws i sjørett – University of Southampton, 1994
Cand. jur. – Universitetet i Oslo, 1994

Ingar Solheim is "a sharp lawyer, open and straightforward, but firm when necessary."

Chambers 2013

Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Halvor Grov

Stilling: Partner, statsautorisert revisor

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.grov@selmer.no
+47 958 76 438

» Les mer om Halvor

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Helge Kvamme

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.kvamme@selmer.no
+47 941 717 38

» Les mer om Helge

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:lra@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel