Søk blant våre ansatte

Halvor Grov


Stilling: Partner, statsautorisert revisor

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:h.grov@selmer.no
+47 958 76 438

» Les mer om Halvor

Kompetanse

Halvor Grov er leder av Selmers forretningsområde for Finansiell analyse og transaksjonsstøtte.

Halvor arbeider med strategisk og finansiell rådgivning for virksomheter i omstilling, som fusjoner og oppkjøp, samt med restrukturering av virksomheter med finansielle utfordringer. Han har bred erfaring og dyptgående bransjekunnskap innenfor kraftbransjen. Grov har gjennomført en rekke komplekse verdivurderinger og finansielle selskapsgjennomganger, samt har erfaring fra gransking av økonomiske misligheter.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 2005–
Manager – Advokatfirmaet Selmer DA, 2002–2005
Rådgiver – Norden Energi AS, 2002
Konsulent – Arthur Andersen & Co, 1999–2002
Rådgiver – Analyse- og planleggingsavdelingen, Statkraft, 1996–1999
Leder – Regnskapsavdelingen, Norsk Hydro, 1995–1996
Revisormedarbeider – Ernst & Young, 1993–1995
Statsautorisert revisor — Norges Handelshøyskole, Bergen, 1992–1993
Revisor – Høyskolen i Telemark, 1989–1992
Bedriftsøkonom – BI, Porsgrunn, 1989

Publikasjoner

Virksomhetsoverdragelser – oppgjørsmekanismer og klassifisering av balanseposter – Magma, 2014
Selmers kraftanalyse, 2013–2015
Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Halvor Grov

Stilling: Partner, statsautorisert revisor

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.grov@selmer.no
+47 958 76 438

» Les mer om Halvor

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Helge Kvamme

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.kvamme@selmer.no
+47 941 717 38

» Les mer om Helge

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:lra@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel