Søk blant våre ansatte

Even Berg


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Kompetanse

Even Berg er spesialist på eiendomsutvikling, næringseiendomstransaksjoner og entreprisejuss. Han har arbeidet bredt og variert med eiendom i Selmer i over 16 år, og bistår flere store eiendomsselskaper og utviklingsmiljøer. I tillegg omfatter hans praksis alminnelig kontraktsrett og prosedyre.

Even har bistått med etablering av en rekke forskjellige samarbeidsstrukturer, både som felles eide aksjeselskaper og ulike avtalekonstruksjoner mellom grunneiere, utviklere, leiere og entreprenører. Han har god kommersiell forståelse, og brukes ofte som sparringspartner i komplekse prosjekter. Even er dyktig til å forhandle og å skrive kontrakter, og har blant annet utarbeidet standard leiekontrakter og forvaltningsavtaler for flere store eiendomsselskaper. Gjennom mange års arbeid med prosjekter i tidlig fase  har han også fått god kompetanse innen reguleringsjuss, forurensning, rådgivningskontrakter og ekspropriasjon. Even prosederer jevnlig.

Gjennom sitt arbeid for større offentlig eide eiendomsselskaper har Even fått god innsikt i de særskilte rettighetsforhold og problemstillinger som oppstår i grensedragningen mellom privat og offentlig virksomhet.

De internasjonale ratingbyråene Legal 500 og Chambers Europe fremmer Even som en av Norges ledende advokater innen eiendom. Even beskrives som "commercially oriented", "provides an excellent service" og "nice to work with and gets the work done. He's impressive when you meet him."

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 2007–
Advokatfullmektig/advokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 1999–2007
Cand.jur. – Universitetet i Oslo, 1999
Vitenskapelig assistent – Universitetet i Oslo, 1998

Publikasjoner

Erstatning etter naturvernloven § 20 — Institutt for offentlig retts skriftserie, 1999

nice to work with and gets the work done. He's impressive when you meet him

Chambers 2015

commercially oriented

Legal 500 2015

Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Helge Kvamme

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.kvamme@selmer.no
+47 941 717 38

» Les mer om Helge

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:lra@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel