Søk blant våre ansatte

Eirik Riddervold


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:e.riddervold@selmer.no
+47 928 18 015

» Les mer om Eirik

Kompetanse

Eirik Riddervold er spesialisert innen eiendomstransaksjoner, syndikering av eiendomsprosjekter og leieforhold.

Eirik bistår større norske og internasjonale eiendomsaktører med strukturering, salgsforberedelser, budprosesser, forhandlinger og gjennomføring av transaksjoner. Gjennom mange års erfaring med transaksjonsrådgivning til eiendomsbransjen har Eirik opparbeidet seg god forståelse av alle juridiske aspekter knyttet til komplekse eiendomstransaksjoner, og med sin innsikt i både regnskap, økonomi og skatt er Eirik kjent for å ha et særlig godt overblikk i slike transaksjoner. Han er også en erfaren prosjektleder og har god kommersiell og byggteknisk forståelse.

Eirik har videre bred erfaring med ulike kontraktsmodeller, deriblant OPS-avtaler (Offentlig Privat Samarbeid), forward-avtaler (salg av bygg under oppføring) og syndikering av eiendomsprosjekter. I tillegg er Eirik fast advokatforbindelse for flere eiendomsselskaper hvor han bistår med utleie og løpende rådgivning i eiendomsrettslige spørsmål.

Eirik har også erfaring med rådgivning innen selskapsrett, entreprise, offentlige anskaffelser og finansiering.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 2018–
Senioradvokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2013–2017
Advokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2010–2012
Advokat, Compliance – DTZ Realkapital Corporate Finance AS, 2008–2010
Advokatfullmektig/advokat – Advokatfirma Ræder DA, 2002–2007
Cand.jur. – Universitetet i Oslo, 2001
Partnere

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:p.christiansen@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Trude Gran Melbye

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.melbye@selmer.no
+47 971 80 068

» Les mer om Trude

Norman Hansen Meyer

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.meyer@selmer.no
+47 481 61 627

» Les mer om Norman

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.ravlo-losvik@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Eirik Riddervold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.riddervold@selmer.no
+47 928 18 015

» Les mer om Eirik

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Liv Monica Stubholt

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.stubholt@selmer.no
+47 916 50 523

» Les mer om Liv Monica

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel