Søk blant våre ansatte

Daniel Løken Høgtun


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:d.hogtun@selmer.no
+ 47 924 00 754

» Les mer om Daniel

Kompetanse

Daniel Løken Høgtun arbeider med skatt og selskapsrett. Han bistår selskaper med strukturering av oppkjøp og transaksjoner, restruktureringer, ligningsprosesser, generell skatterådgivning, skatteplanlegging og grenseoverskridende skattespørsmål. Daniel har også erfaring med prosjektstyring og -gjennomføring fra flere oppkjøps- og restruktureringsprosjekter. 

Gjennom rådgivning til selskaper innen bransjer som eiendom, IT, shipping og olje og gass har Daniel opparbeidet seg bred bransjekompetanse. I tillegg har Daniel erfaring med rådgivning til  investorer i Private Equity-fond og Private Equity-fond-i-fond.

Daniel er aktiv i skattemiljøet og er styremedlem i Young IFA Network (YIN), et understyre av den verdensomspennende organisasjonen International Fiscal Associations norske virksomhet . Videre har han vært med på å stifte foreningen Ung i Næringseiendom, et bransjenettverk for yngre, profesjonelle eiendomsaktører, hvor han også er styremedlem.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer AS, 2019–
Senioradvokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2015–2018
Advokatfullmektig/manager/advokat/senior manager — KPMG Law Advokatfirma, 2009–2015
Master i rettsvitenskap – Universitetet i Oslo, 2009

Publikasjoner

​Omdanning av deltakerlignede eiendomsselskaper – Revisjon og Regnskap, 4/2015
Investeringer i utenlandske deltakerlignede selskaper: En skatterettslig hengemyr! – Revisjon og Regnskap, 5/2012
Ulovfestet gjennomskjæring ved utfisjonering av fast eiendom: Uklar rettstilstand med behov for opprydding – Revisjon og Regnskap, 3/2012
Partnere

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:p.christiansen@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Mari Helen Gulsvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.gulsvik@selmer.no
+ 47 414 40 873

» Les mer om Mari Helen

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Daniel Løken Høgtun

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:d.hogtun@selmer.no
+ 47 924 00 754

» Les mer om Daniel

Trude Gran Melbye

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.melbye@selmer.no
+47 971 80 068

» Les mer om Trude

Norman Hansen Meyer

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.meyer@selmer.no
+47 481 61 627

» Les mer om Norman

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.ravlo-losvik@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Eirik Riddervold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.riddervold@selmer.no
+47 928 18 015

» Les mer om Eirik

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Liv Monica Stubholt

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.stubholt@selmer.no
+47 916 50 523

» Les mer om Liv Monica

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel