Søk blant våre ansatte

Are Herrem


Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Kompetanse

Are Herrem er spesialist i virksomhetsoverdragelser for Private Equity fond. Han bistår både norske, nordiske fond og store globale fond med investeringer og transaksjoner. Are har ledet forhandlingene av noen av de største og mest komplekse PE-transaksjonene i det norske markedet, og har i følge Mergermarkets transaksjonsstatistikk gjennomført nær 70 transaksjoner de siste ti årene. Are er svært anerkjent for sin kreativitet og evne til å finne løsninger.

I tillegg til sin transaksjonserfaring, har Are også omfattende erfaring med forretningsjuridisk rådgivning til selskaper innen handel og industri, olje og gass, næringsmiddelvirksomheter og media.

Det internasjonale ratingbyrået Chambers Europe fremmer Are som en av Norges fremste transaksjonsadvokater.

Are er videre svært aktiv i kompetanseutviklingen av Private Equity-miljøet gjennom sitt engasjement i Norsk Venturekapitalforening (NVCA). Han innehar også styreverv i flere norske bedrifter og har meget god forretningsmessig forståelse, er en god problemløser og har evne til strategisk tekning. Are har hatt møterett for Høyesterett siden 1997.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 2005–
Senioradvokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2002–2005
Administrerende direktør – FishMarket Int. AS, 2000–2002
Management konsulent – McKinsey & Company, 1997–2000
Advokat – Thommessen Advokatfirma AS, 1990–1997
Master of Laws (LL.M.) – Columbia University, New York, 1996
Dommerfullmektig – Sør-Gudbrandsdal sorenskriverembete, 1991–1993
Cand.jur. – Universitetet i Oslo, 1990

Publikasjoner

Private Equity in Norway – Practical Law Company, 2008
Styring og organisering av joint ventures i rederinæringen – en studie av kontraktspraksis i norsk rederinæring – Sjørettsfondet, 1991

"very commercial and user-friendly, pragmatic when approaching the other side and good in negotiations"

Chambers 2016

Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Helge Kvamme

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.kvamme@selmer.no
+47 941 717 38

» Les mer om Helge

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:lra@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel