Søk blant våre ansatte

Are Fagerhaug


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:a.fagerhaug@selmer.no
+47 982 67 017

» Les mer om Are

Kompetanse

Are Fagerhaug er spesialist på merverdiavgift, internasjonal personbeskatning og arbeidsrett og pensjon. Are har mange års erfaring som rådgiver på merverdiavgiftsområdet, blant annet knyttet til fast eiendom, finansielle tjenester, transaksjoner og import og eksport. Han bistår i tillegg en rekke virksomheter ved strukturering av internasjonale oppdrags- og arbeidsforhold og spørsmål knyttet til skatt, trygd, pensjon og andre forpliktelser.

Innen arbeidsretten brukes Are ofte som rådgiver og tilrettelegger i omstrukturerings- og nedbemanningsprosesser. Han har også bred erfaring knyttet til offentlig, privat og individuell tjenestepensjon, og har blant annet bistått ved omlegging av tjenestepensjonsordninger for flere større norske konsern.

Are prosederer også saker innenfor merverdiavgift, arbeidsretts- og pensjonsfeltet.

Are er en aktiv faglig bidragsyter innen både skatte- og avgiftsrett og arbeidsrett, og har en betydelig artikkelproduksjon, i tillegg til å holde foredrag. Are er medlem av International Fiscal Association (IFA), en verdensomspennende organisasjon for skattejurister og spesialistorganisasjonen European Employment Lawyers Association (EELA).

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer AS, 2019–
Senioradvokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2014–2018
Fast advokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2008–2013
Advokatfullmektig/advokat – Bedriftsforbundet, 2001–2008
Jurist – Sør-Trøndelag fylkesskattekontor, 2001
Jurist – Trondheim kemnerkontor, 1999–2001
Cand.jur., Universitetet i Oslo, 1998

Publikasjoner

Care and support for residents of a special housing complex is asset-intensive – European Employment Law Cases (EELC), 4/2015
Norway – I: The Executive Remuneration Review  – Law Business Research Ltd., 2012-2015
Skatte- og avgiftsmessige problemstillinger – Omdanning av deltakerlignede eiendomsselskaper – Revisjon & Regnskap, 4/2015
Where to sue a foreign airline company? Another Ryanair case – European Employment Law Cases (EELC), 2/2014
Fradragsrett for mva– Kostnader til offentlig infrastruktur – Revisjon & Regnskap, 5/2013
Lønn eller kapitalbeskatning? Syntetiske aksjer og opsjoner i arbeidsforhold – Revisjon & Regnskap, 6/2013
Nye trygderegler gir økte arbeidsgiverforpliktelser – Revisjon & Regnskap, 4/2012
Nye avgiftsregler for fast eiendom – konsekvenser for kommunesektoren – Kommunerevisoren, 1/2010
Virksomheter som eier bygg eller anlegg: Merverdiavgift ved omorganisering – Revisjon og Regnskap, 3/2009
Partnere

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:p.christiansen@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Mari Helen Gulsvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.gulsvik@selmer.no
+ 47 414 40 873

» Les mer om Mari Helen

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Daniel Løken Høgtun

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:d.hogtun@selmer.no
+ 47 924 00 754

» Les mer om Daniel

Trude Gran Melbye

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.melbye@selmer.no
+47 971 80 068

» Les mer om Trude

Norman Hansen Meyer

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.meyer@selmer.no
+47 481 61 627

» Les mer om Norman

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.ravlo-losvik@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Eirik Riddervold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.riddervold@selmer.no
+47 928 18 015

» Les mer om Eirik

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Liv Monica Stubholt

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.stubholt@selmer.no
+47 916 50 523

» Les mer om Liv Monica

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel