Søk blant våre ansatte

André Istad Johansen


Stilling: Partner, advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:a.johansen@selmer.no
+47 900 16 755

» Les mer om André

Kompetanse

André Istad Johansen en av Norges fremste eksperter på arbeidsrett og pensjon. André har jobbet sammenhengende med arbeidsrett siden 1998. Han bistår norske og internasjonale virksomheter med alle typer arbeidsrettslig rådgivning. André har stor suksess som arbeidsrettsrådgiver i komplekse omstillingsprosesser og transaksjoner, og er kjent for å løse slike prosesser uten tvister med ansatte og innenfor virksomhetens kostnadsrammer.

André har bygget opp sin spesialistkompetanse innen pensjon gjennom arbeid for offentlige og private pensjonskasser og som rådgiver for store virksomheter i forbindelse med omlegging av pensjonsordninger. André jobber også som forretningsjuridisk rådgiver til industri- og handelsvirksomheter innen blant annet byggevarer, VVS og elektronikk.

André er rangert blant Norges beste arbeidsrett- og pensjonsadvokater av de internasjonale ratingbyråene Chambers, The Legal 500 og Who's Who Legal.

André er en sterk kunnskapsformidler og er mye brukt som foreleser blant annet på kursene til Juristenes utdanningssenter (JUS) og for jusstudenter. André er medlem av spesialistorganisasjonen European Employment Lawyers Association (EELA) og er Norges korrespondent for EELAs tidsskrift, European Employment Law Cases (EELC). Han er også sensor innen arbeidsrett ved Det juridiske fakultet, Universitetet i Oslo.

Arbeidserfaring og utdannelse

Partner – Advokatfirmaet Selmer DA, 2008–
Advokatfullmektig/advokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2000–2008
Advokatfullmektig/advokat – Advokatfirmaet Rauland AS, 1998–2000
Cand.jur. – Universitetet i Oslo, 1998
Spesialisering, Centre for Energy, Petroleum and Mineral Law and Policy (CEPMLP) – University of Dundee, Scotland, 1997

Publikasjoner

Utforming og tolking av pensjonsavtaler i arbeidsforhold – Arbeidsrett, 2014
The Executive Remuneration Review – Norway – medforfatter, 2012
Pensjon og virksomhetsoverdragelse – Arbeidsrett, 2007
Materialsamling i arbeidsrett – medforfatter – Cappelen, 2004
Skolejuss – Praktisk oppslagsverk for grunnskolen – medforfatter – Gyldendal, 1999
Partnere

Einar Bakko

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.bakko@selmer.no
+47 905 30 589

» Les mer om Einar

Even Berg

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.berg@selmer.no
+47 934 27 036

» Les mer om Even

Nils Bugge

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:n.bugge@selmer.no
+47 909 52 468

» Les mer om Nils

Per Morten Christiansen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:pmc@selmer.no
+47 454 00 382

» Les mer om Per Morten

Tor Herdlevær

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.herdlevaer@selmer.no
+47 917 02 187

» Les mer om Tor

Are Herrem

Stilling: Partner, advokat (H)

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.herrem@selmer.no
+47 901 99 147

» Les mer om Are

Sverre Hveding

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.hveding@selmer.no
+47 975 27 975

» Les mer om Sverre

Helge Kvamme

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.kvamme@selmer.no
+47 941 717 38

» Les mer om Helge

Thomas G. Michelet

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.michelet@selmer.no
+47 913 25 805

» Les mer om Thomas

Sverre Nordlie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.nordlie@selmer.no
+47 906 68 383

» Les mer om Sverre

Line Ravlo-Losvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:lra@selmer.no
+47 952 23 394

» Les mer om Line

Andreas Rørvik

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.rorvik@selmer.no
+47 916 04 805

» Les mer om Andreas

Håkon Sandbekk

Stilling: Partner

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sandbekk@selmer.no
+47 957 77 591

» Les mer om Håkon

Roy M. Slettvold

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:r.slettvold@selmer.no
+47 915 45 980

» Les mer om Roy

Svein Sulland

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.sulland@selmer.no
+47 915 59 689

» Les mer om Svein

Ole-Andreas Torgersen

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:o.torgersen@selmer.no
+47 911 87 375

» Les mer om Ole-Andreas

Mikkel Vislie

Stilling: Partner, advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.vislie@selmer.no
+47 913 25 813

» Les mer om Mikkel