Søk blant våre ansatte

Mari-Ane Røed Heyerdahl


Stilling: Fast advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:m.heyerdahl@selmer.no
+47 928 52 400

» Les mer om Mari-Ane

Kompetanse

Mari-Ane Røed Heyerdahl arbeider med transaksjoner og M&A, i tillegg til immaterial- og markedsføringsrettslige problemstillinger.

Mari-Ane har bred transaksjonserfaring og har særlig bistått Private Equity fond og porteføljeselskaper med strukturering av transaksjonsprosesser, juridiske due diligence gjennomganger og kontraktsforhandlinger, både i tilknytning til kjøp og ved salg av selskaper og virksomhet. I tillegg rådgir hun i aksjonærspørsmål og i selskaps- og kontraktsrettslige forhold.

Mari-Ane har meget god kompetanse på problemstillinger knyttet til utnyttelse, beskyttelse og krenkelse av immaterielle rettigheter, som varemerker, design, domenenavn og opphavsrettigheter, og bistår både med rådgivning og tvisteløsning innenfor dette området. Mari-Anes praksis omfatter videre rådgivning i markedsføringsrettslige problemstillinger, blant annet i spørsmål knyttet til produkt- og konseptetterligninger. Hun har også betydelig erfaring med identifisering av immaterielle verdier i forbindelse med due diligence gjennomganger og strukturering av transaksjoner for å sikre slike verdier. Hun bistår også ofte med utarbeidelse og forhandlinger av distribusjons- og lisensavtaler, primært innenfor varehandel og teknologi.

Arbeidserfaring og utdannelse

Fast advokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2017–
Legal Counsel – Stokke AS, 2016–2017
Fast advokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2009–2016
Advokatfullmektig – Advokatfirmaet Selmer DA, 2006–2009
Cand.jur. – Universitetet i Oslo, 2006
Bachelor i Politics with International Studies – University of Warwick, England, 2001
Nytt fra
Faste advokater

Bård Bergersen

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:b.bergersen@selmer.no
+47 980 88 444

» Les mer om Bård

Yvonne Ervik

Stilling: Fast advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:y.ervik@selmer.no
+47 900 68 992

» Les mer om Yvonne

Erlend Eriksen Gjein

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.gjein@selmer.no
+47 414 71 927

» Les mer om Erlend

Elisabeth Hansen

Stilling: Fast advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.hansen@selmer.no
+47 482 55 780

» Les mer om Elisabeth

Helene Hem Halum

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.halum@selmer.no
+47 905 20 297

» Les mer om Helene

Eivind Aarnes Nilsen

Stilling: Fast advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.nilsen@selmer.no
+47 960 49 444

» Les mer om Eivind

Guro Nordang

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:g.nordang@selmer.no
+47 900 47 414

» Les mer om Guro

Jan Mathias Råheim

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.raaheim@selmer.no
+47 986 85 480

» Les mer om Jan Mathias

Ingrid Klokk Sandberg

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:i.sandberg@selmer.no

» Les mer om Ingrid

Andreas Lien Sandberg

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.sandberg@selmer.no
+47 995 47 306

» Les mer om Andreas