Søk blant våre ansatte

Jan Mathias Råheim


Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:m.raaheim@selmer.no
+47 986 85 480

» Les mer om Jan Mathias

Kompetanse

Jan Mathias Råheim bistår norske og internasjonale aktører innenfor olje, gass- og offshoresektoren med utforming av kontrakter og rådgivning i petroleumsregulatoriske spørsmål.

Jan Mathias jobber særlig med fabrikasjons- og skipsbyggingskontrakter og lisenstransaksjoner på norsk sokkel, og har blant annet betydelig kompetanse og erfaring med håndtering av ansvarsbegrensninger i komplekse kommersielle kontrakter, et tema han også skrev masteroppgave om. Han har også bistått i omfattende og kompliserte tvister om offentligrettslige rammebetingelser for petroleumssektoren og innen offshore og onshore entreprise.

Jan Mathias er fast sensor ved Universitetet i Bergen innen formue- og kontraktsrettslige fag.

Arbeidserfaring og utdannelse

Fast advokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2016–
Advokatfullmektig – Advokatfirmaet Selmer DA, 2011–2016
Magister Juris – University of Oxford, 2014
Master i rettsvitenskap – Universitetet i Bergen, 2011
Praktikant – Advokatfirmaene Selmer, Haavind og Thommessen, 2010
Arbeidsgruppeleder – Universitetet i Bergen, 2009–2010

Publikasjoner

Masteroppgave – Om retten til å fraskrive ansvar for egenskyld, arbeidstakere og kontraktshjelpere, 2011
Nytt fra
Faste advokater

Kjetil Baldersheim

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:k.baldersheim@selmer.no
+47 992 90 709

» Les mer om Kjetil

Bård Bergersen

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:b.bergersen@selmer.no
+47 980 88 444

» Les mer om Bård

Yvonne Ervik

Stilling: Fast advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:y.ervik@selmer.no
+47 900 68 992

» Les mer om Yvonne

Erlend Eriksen Gjein

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.gjein@selmer.no
+47 414 71 927

» Les mer om Erlend

Helene Hem Halum

Stilling: Fast advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.halum@selmer.no
+47 905 20 297

» Les mer om Helene

Eivind Aarnes Nilsen

Stilling: Fast advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.nilsen@selmer.no
+47 960 49 444

» Les mer om Eivind

Guro Nordang

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:g.nordang@selmer.no
+47 900 47 414

» Les mer om Guro

Jan Mathias Råheim

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.raaheim@selmer.no
+47 986 85 480

» Les mer om Jan Mathias

Ingrid Klokk Sandberg

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:i.sandberg@selmer.no

» Les mer om Ingrid

Andreas Lien Sandberg

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.sandberg@selmer.no
+47 995 47 306

» Les mer om Andreas