Søk blant våre ansatte

Helene Hem Halum


Stilling: Fast advokat

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:h.halum@selmer.no
+47 905 20 297

» Les mer om Helene

Kompetanse

Helene Hem Halum arbeider primært med eiendomstransaksjoner og leieforhold.

Helene bistår blant annet med due diligence-gjennomganger og utarbeidelse av kjøpekontrakter for næringseiendommer. Helene har også erfaring med utarbeidelse og inngåelse av leiekontrakter for næringsbygg, og med rådgivning knyttet til eksisterende leieforhold. I tillegg rådgir Helene i andre eiendomsrettslige spørsmål, som forkjøpsrettigheter og servitutter.

Arbeidserfaring og utdannelse

Fast advokat – Advokatfirmaet Selmer DA, 2016–
Advokatfullmektig – Advokatfirmaet Selmer DA, 2014–2016
Master i rettsvitenskap – Universitet i Oslo, 2014
Vitenskapelig assistent – Institutt for privatrett, Universitetet i Oslo, 2013–2014
Intern/trainee – DNB Konsernjuridisk og advokatfirmaene Simonsen Vogt Wiig, Wikborg Rein & Co., Kluge, Steenstrup Stordrange og Lund & Co., 2011–2013

Publikasjoner

Masteroppgave – Beregning av utbytte fra aksjeselskaper og rettsvirkninger ved ulovlig utdeling. En sammenlignende analyse av tidligere og någjeldende rett, 2014
Nytt fra
Faste advokater

Bård Bergersen

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:b.bergersen@selmer.no
+47 980 88 444

» Les mer om Bård

Yvonne Ervik

Stilling: Fast advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:y.ervik@selmer.no
+47 900 68 992

» Les mer om Yvonne

Erlend Eriksen Gjein

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.gjein@selmer.no
+47 414 71 927

» Les mer om Erlend

Elisabeth Hansen

Stilling: Fast advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.hansen@selmer.no
+47 482 55 780

» Les mer om Elisabeth

Helene Hem Halum

Stilling: Fast advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.halum@selmer.no
+47 905 20 297

» Les mer om Helene

Eivind Aarnes Nilsen

Stilling: Fast advokat

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.nilsen@selmer.no
+47 960 49 444

» Les mer om Eivind

Guro Nordang

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:g.nordang@selmer.no
+47 900 47 414

» Les mer om Guro

Jan Mathias Råheim

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.raaheim@selmer.no
+47 986 85 480

» Les mer om Jan Mathias

Ingrid Klokk Sandberg

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:i.sandberg@selmer.no

» Les mer om Ingrid

Andreas Lien Sandberg

Stilling: Fast advokat - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.sandberg@selmer.no
+47 995 47 306

» Les mer om Andreas