Søk blant våre ansatte

Mette Gottschalk


Stilling: Advokatfullmektig - i permisjon

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:m.h.gottschalk@selmer.no

» Les mer om Mette

Kompetanse

Mette Gottschalk arbeider primært med forretningsjuridiske problemstillinger innenfor Selmers gransking og compliance-tjenester. Hun bistår i forbindelse med gransking av økonomisk kriminalitet og andre misligheter, samt ved compliance-relaterte problemstillinger med særlig fokus på antihvitvasking, herunder forebygging og avdekking av risiko for hvitvasking, og utarbeiding av antihvitvaskprogrammer.

Mette har også erfaring med finansiering i bank- og obligasjonsmarkedet, med særlig vekt på finansielle spørsmål i tilknytning til komplekse transaksjoner og selskapsstrukturer, herunder nasjonale og internasjonale låneavtaler og syndikerte finansieringer. Hun har erfaring med oppdrag fra ulike bransjer, og har bistått klienter både innenfor offentlig og privat sektor.

Arbeidserfaring og utdannelse

Advokatfullmektig – Advokatfirmaet Selmer DA, 2012–
International Public Law, International Private Law og Criminology – University of Sydney, 2012
Master i rettsvitenskap – Universitetet i Oslo, Universitetet i Bergen, 2012
Stipendiat – Deloitte Advokatfirma, 2011
Praktikant – Advokatfirmaene Deloitte og Selmer, 2010–2011
Bachelor i Business Administration – Università Commerciale Luigi Bocconi, Milano, Italia, 2007

Publikasjoner

Masteroppgave – Utmåling av prisavslag ved salg av fast eiendom, 2012
Utmåling av prisavslag ved salg av næringseiendom – Estate magasin, 2012
Advokatfullmektiger

Ingrid Abildgaard

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:i.abildgaard@selmer.no
+47 938 67 076

» Les mer om Ingrid

Knut Engh Andenæs

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:k.andenaes@selmer.no
+47 980 15 171

» Les mer om Knut

Erica Blakstad

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.blakstad@selmer.no
+47 930 89 180

» Les mer om Erica

Anne-Beth Engan

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.engan@selmer.no
+47 920 82 018

» Les mer om Anne-Beth

Helene Amalie Flølo

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.flolo@selmer.no
+47 918 31 109

» Les mer om Helene Amalie

Maren Folkestad

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.folkestad@selmer.no
+47 991 00 101

» Les mer om Maren

Mette Gottschalk

Stilling: Advokatfullmektig - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.h.gottschalk@selmer.no

» Les mer om Mette

Fredrik Hals

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:f.hals@selmer.no
+47 452 81 406

» Les mer om Fredrik

Vebjørn Innset Hurum

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:v.hurum@selmer.no
+47 934 08 145

» Les mer om Vebjørn

Ingrid Mathisen Hvidsten

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:i.hvidsten@selmer.no
+47 996 96 598

» Les mer om Ingrid

Kjetil Grini Jacobsen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:k.grinijacobsen@selmer.no
+47 954 72 392

» Les mer om Kjetil

Sindre Larsen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.larsen@selmer.no
+47 480 66 177

» Les mer om Sindre

Bjørn Løtveit

Stilling: Advokatfullmektig - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:b.lotveit@selmer.no
+47 959 49 175

» Les mer om Bjørn

Christina Norland

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:c.norland@selmer.no
+47 938 25 412

» Les mer om Christina

Pia Pedersen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:p.pedersen@selmer.no
+47 984 08 527

» Les mer om Pia

Mads Helmich Pedersen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.pedersen@selmer.no
+47 994 99 441

» Les mer om Mads

Emily Sandnes

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.sandnes@selmer.no
+47 950 63 790

» Les mer om Emily

Alexander Schiander

Stilling: Advokatfullmektig - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.schiander@selmer.no
+47 926 38 523

» Les mer om Alexander

Fredrik Sparre-Enger

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:f.sparre-enger@selmer.no
+47 922 68 317

» Les mer om Fredrik

Astrid Håve Stenersen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.stenersen@selmer.no
+47 913 52 851

» Les mer om Astrid

Håvard Sterri

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sterri@selmer.no
+47 976 95 570

» Les mer om Håvard

Frederik Sveen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:f.sveen@selmer.no
+47 901 98 074

» Les mer om Frederik

Alexander Weidemann

Stilling: Advokatfullmektig - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.weidemann@selmer.no
+47 971 86 143

» Les mer om Alexander

Vilde Wigenstad

Stilling: Advokatfullmektig i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:v.wigenstad@selmer.no
+47 984 06 114

» Les mer om Vilde

Linn M. A. Wilhelmsen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.wilhelmsen@selmer.no
+47 476 60 448

» Les mer om Linn