Søk blant våre ansatte

Dan Sørensen


Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:d.sorensen@selmer.no
+47 971 71 074

» Les mer om Dan

Kompetanse

Dan Sørensen arbeider hovedsakelig med it-kontrakter og it-relaterte spørsmål. Hans lange erfaring fra it-bransjen har gitt ham dyp innsikt i både programvareutvikling, kravspesifikasjon og prosjektstyring.

Dan har jobbet i ulike prosjekter med blant annet kontraktsoppfølging og endringshåndtering. I tillegg har han erfaring fra både forretningsutvikling innen e-handel og offentlige anskaffelser.

Arbeidserfaring og utdannelse

Advokatfullmektig – Advokatfirmaet Selmer DA, 2014–
Master i rettsvitenskap – Universitetet i Oslo, 2014
Seniorrådgiver – Kommunal- og moderniseringsdepartementet, 2013–2014
Delprosjektleder e-valg – Kommunal- og regionaldepartementet, 2010–2013
Prosjektleder og forretningsutvikler – Jetshop AB, 2008–2010
Gründer, prosjektleder og løsningsarkitekt – Optima Partner AS, 2003–2008
Hovedfag (Cand. Scient) i informatikk – Universitetet i Oslo, 2003

Publikasjoner

Kontraktsregulering av smidig programvareutvikling – Hvilke kontraktsmekanismer kan bidra til at it-prosjekt som benytter smidig programvareutvikling lykkes? – Complex, 3/2014

He has deep technological knowledge in addition to a very good understanding of IT contract standards. He has the ability to work independently and we have high trust in him.

Chambers 2017

Advokatfullmektiger

Ingrid Abildgaard

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:i.abildgaard@selmer.no
+47 938 67 076

» Les mer om Ingrid

Knut Engh Andenæs

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:k.andenaes@selmer.no
+47 980 15 171

» Les mer om Knut

Erica Blakstad

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.blakstad@selmer.no
+47 930 89 180

» Les mer om Erica

Anne-Beth Engan

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.engan@selmer.no
+47 920 82 018

» Les mer om Anne-Beth

Helene Amalie Flølo

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.flolo@selmer.no
+47 918 31 109

» Les mer om Helene Amalie

Maren Folkestad

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.folkestad@selmer.no
+47 991 00 101

» Les mer om Maren

Mette Gottschalk

Stilling: Advokatfullmektig - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.h.gottschalk@selmer.no

» Les mer om Mette

Fredrik Hals

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:f.hals@selmer.no
+47 452 81 406

» Les mer om Fredrik

Vebjørn Innset Hurum

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:v.hurum@selmer.no
+47 934 08 145

» Les mer om Vebjørn

Ingrid Mathisen Hvidsten

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:i.hvidsten@selmer.no
+47 996 96 598

» Les mer om Ingrid

Kjetil Grini Jacobsen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:k.grinijacobsen@selmer.no
+47 954 72 392

» Les mer om Kjetil

Sindre Larsen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.larsen@selmer.no
+47 480 66 177

» Les mer om Sindre

Bjørn Løtveit

Stilling: Advokatfullmektig - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:b.lotveit@selmer.no
+47 959 49 175

» Les mer om Bjørn

Christina Norland

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:c.norland@selmer.no
+47 938 25 412

» Les mer om Christina

Pia Pedersen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:p.pedersen@selmer.no
+47 984 08 527

» Les mer om Pia

Mads Helmich Pedersen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.pedersen@selmer.no
+47 994 99 441

» Les mer om Mads

Emily Sandnes

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.sandnes@selmer.no
+47 950 63 790

» Les mer om Emily

Alexander Schiander

Stilling: Advokatfullmektig - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.schiander@selmer.no
+47 926 38 523

» Les mer om Alexander

Fredrik Sparre-Enger

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:f.sparre-enger@selmer.no
+47 922 68 317

» Les mer om Fredrik

Astrid Håve Stenersen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.stenersen@selmer.no
+47 913 52 851

» Les mer om Astrid

Håvard Sterri

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sterri@selmer.no
+47 976 95 570

» Les mer om Håvard

Frederik Sveen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:f.sveen@selmer.no
+47 901 98 074

» Les mer om Frederik

Alexander Weidemann

Stilling: Advokatfullmektig - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.weidemann@selmer.no
+47 971 86 143

» Les mer om Alexander

Vilde Wigenstad

Stilling: Advokatfullmektig i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:v.wigenstad@selmer.no
+47 984 06 114

» Les mer om Vilde

Linn M. A. Wilhelmsen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.wilhelmsen@selmer.no
+47 476 60 448

» Les mer om Linn