Søk blant våre ansatte

Alexander Hanssen


Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanseområder:

Kontaktinfo:a.hanssen@selmer.no
+47 909 14 277

» Les mer om Alexander

Kompetanse

Alexander Hanssen arbeider med transaksjoner, selskapsrett og kontraktsrett. I forbindelse med transaksjoner bistår Alexander særlig i juridisk due diligence-prosesser. Alexander bistår også med utarbeidelse av kontrakter og selskapsdokumentasjon, og med løpende selskapsrettslig rådgivning.

Videre har Alexander erfaring med konkurs- og insolvensrettslige problemstillinger, herunder fra behandling av konkursbo. Alexander bistår også banker, leverandører og andre aktører med insolvens- og panterettslige spørsmål i forbindelse med utsatte engasjementer.

Arbeidserfaring og utdannelse

Advokatfullmektig – Advokatfirmaet Selmer DA, 2015–
Master of Laws (LL.M.) – Pennsylvania State University, Dickinson School of Law, 2015
Master i Rettsvitenskap – Universitetet i Oslo, 2014
Praktikant – Advokatfirmaet Selmer DA, 2014
Konsulent – Finanstilsynet, 2012–2014

Publikasjoner

Masteroppgave – Norske selskapers strafferettslige ansvar for korrupsjon – Foretaksansvaret for korrupsjonshandlinger etter norsk, amerikansk og britisk rett, herunder ved selskapers bruk av agenter og andre mellommenn, 2014
Nytt fra
Advokatfullmektiger

Ingrid Abildgaard

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:i.abildgaard@selmer.no
+47 938 67 076

» Les mer om Ingrid

Knut Engh Andenæs

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:k.andenaes@selmer.no
+47 980 15 171

» Les mer om Knut

Sigbjørn Vaale Arnesen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.arnesen@selmer.no
+47 415 20 247

» Les mer om Sigbjørn

Anne-Beth Engan

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.engan@selmer.no
+47 920 82 018

» Les mer om Anne-Beth

Helene Amalie Flølo

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.flolo@selmer.no
+47 918 31 109

» Les mer om Helene Amalie

Maren Folkestad

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.folkestad@selmer.no
+47 991 00 101

» Les mer om Maren

Mette Gottschalk

Stilling: Advokatfullmektig - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.h.gottschalk@selmer.no

» Les mer om Mette

Elisabeth Hansen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.hansen@selmer.no
+47 482 55 780

» Les mer om Elisabeth

Kjetil Grini Jacobsen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:k.grinijacobsen@selmer.no
+47 954 72 392

» Les mer om Kjetil

Sindre Larsen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:s.larsen@selmer.no
+47 480 66 177

» Les mer om Sindre

Bjørn Løtveit

Stilling: Advokatfullmektig - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:b.lotveit@selmer.no
+47 959 49 175

» Les mer om Bjørn

Kjersti Løwehr

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:k.lowehr@selmer.no
+47 928 56 761

» Les mer om Kjersti

Christina Norland

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:c.norland@selmer.no
+47 938 25 412

» Les mer om Christina

Pia Pedersen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:p.pedersen@selmer.no
+47 984 08 527

» Les mer om Pia

Mads Helmich Pedersen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:m.pedersen@selmer.no
+47 994 99 441

» Les mer om Mads

Emily Sandnes

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:e.sandnes@selmer.no
+47 950 63 790

» Les mer om Emily

Alexander Schiander

Stilling: Advokatfullmektig - i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.schiander@selmer.no
+47 926 38 523

» Les mer om Alexander

Fredrik Sparre-Enger

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:f.sparre-enger@selmer.no
+47 922 68 317

» Les mer om Fredrik

Astrid Håve Stenersen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.stenersen@selmer.no
+47 913 52 851

» Les mer om Astrid

Håvard Sterri

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:h.sterri@selmer.no
+47 976 95 570

» Les mer om Håvard

Torgeir Lie Storberget

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:t.storberget@selmer.no
+47 982 99 929

» Les mer om Torgeir

Frederik Sveen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:f.sveen@selmer.no
+47 901 98 074

» Les mer om Frederik

Dan Sørensen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:d.sorensen@selmer.no
+47 971 71 074

» Les mer om Dan

Alexander Weidemann

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:a.weidemann@selmer.no
+47 971 86 143

» Les mer om Alexander

Vilde Wigenstad

Stilling: Advokatfullmektig i permisjon

Kompetanse:

Kontaktinfo:v.wigenstad@selmer.no
+47 984 06 114

» Les mer om Vilde

Linn M. A. Wilhelmsen

Stilling: Advokatfullmektig

Kompetanse:

Kontaktinfo:l.wilhelmsen@selmer.no
+47 476 60 448

» Les mer om Linn